خبر فوری

حکم ۶ سال زندان و جریمه نقدی برای نخست وزیر سابق اسرائیل

حکم ۶ سال زندان و جریمه نقدی برای نخست وزیر سابق اسرائیل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادگاه مرکزی شهر تل آویو روز سه شنبه با تشکیل جلسه ای، ایهود اولمرت، نخست وزیر سابق اسرائیل را به شش سال زندان محکوم کرد.

دادگاه همچنین برای وی جریمه نقدی معادل ۲۸۹ هزار دلار در نظر گرفته و قرار است دوران محکومیت وی از اول ماه سپتامبر آغاز شود.

وکیل وی پس از دادگاه گفت: “او هرگز رشوه دریافت نکرده است و همواره خود را بی گناه می داند و ما درخواست تجدید نظر در دادگاه عالی خواهیم داشت.”

نخست وزیر سابق اسرائیل، پیشتر به اتهام فساد مالی و دریافت رشوه مجرم شناخته شده و دادستان برای وی ۷ سال زندان درنظر گرفته بود.

ایهود اولمرت در سال ۲۰۰۸ میلادی و در سن ۶۴ سالگی پس از اعلام اتهاماتی مبنی بر فساد مالی علیه او از سمت خود استعفاء داد.

معاون دادستان نیز پس از برپایی دادگاه گفت: “دادگاه امروز حرف نهایی خود را زد. در هر صورت رشوه دریافت شده و این فساد مالی است. با توجه به محکومیت به فساد مالی سرنوشت آنها مشخص است و با مجازات زندان برای طولانی مدت مواجه خواهند بود.”

براساس حکم دادگاه، اولمرت در سال ۲۰۰۳ میلادی و در زمان تصدی پست شهرداری اورشلیم از سازندگان یک مجتمع عظیم مسکونی، معادل ۱۴۴ هزار دلار رشوه دریافت کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.