خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

آغاز شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن

نظرها
آغاز شصت و هفتمین جشنواره فیلم کن
اندازه متن Aa Aa

شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم کن روز چهارشنبه کار خود را آغاز می کند. کن پذیرای چهره های سرشناس سینما از جمله نیکول کیدمن و کاترین دونو است.

جن کامپیون، کارگردان نیوزیلندی رییس هیئت داروان جشنواره خواهد بود. ژیل ژاکوب نیز ریاست جشنواره را به عهده دارد.

تیئری فرمو، مدیر هنری جشنواره می گوید: «به دلایل زیادی کن بزرگترین جشنواره فیلم دنیا است. جشنواره های تورنتو، برلین و یا غیره قابلیت رقابت با این جشنواره را ندارند. اما چون ما بزرگترین جشنواره را داریم دلیل بر آن نیست که همیشه بزرگترین باشیم. باید به آینده نیز فکر کنیم. نسبت به آینده خوشبینم آینده روشنی پیش روست.»

جشنواره کن با فیلم گریس موناکو با بازیگری نیکول کیدمن کار خود را آغاز می کند. این فیلم زندگی گریس کلی، بازیگر آمریکایی را که در سال ۱۹۵۶ با رنیه سوم، شاهزاده موناکو ازدواج کرد، به تصویر می کشد.

اولیویه داهان کارگردان فرانسوی کارگردانی این فیلم را که به مذاق خانواده سلطنتی موناکو خوش نیامده، به عهده داشته است.

فیلم «اسیر» به کارگردانی آتوم اگویان از دیگر فیلمهایی است که در جشنواره کن به نمایش در می آید.

این فیلم داستان پدری را به نمایش می کشد که در جستجوی دختر گمشده اش است. هشت سال پس از ناپدید شدن دختر نشانه هایی از زنده بودن او وجود دارد. پلیس و والدین این دختر در پی حل معمای گم شدن اسرار آمیز وی هستند.

رایان رینولدز، هنرپیشه کانادایی نقش پدر را در این فیلم بازی میکند. این فیلم در پاییز امسال بر روی پرده سینما می رود.

فیلم درام «مرد خانه» از دیگر فیلمهای جشنواره است که تامی لی جونز بازیگر و کارگردان مشهور هالیوود کارگردانی آنرا بعهده داشته است. ویلیام فیکنر از جمله بازیگران مشهور این فیلم است.

جشنواره کن یازده روز ادامه دارد و چهارم خرداد ماه به کار خود پایان می دهد.