وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تنش در شرق اوکراین با نزدیک شدن به پایان ضرب الاجل جدایی طلبان

تنش در شرق اوکراین با نزدیک شدن به پایان ضرب الاجل جدایی طلبان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با نزدیک شدن به ساعات پایانی مهلت تعیین شده از سوی جدایی طلبان طرفدار روسیه، تنش در بخش های شرقی اوکراین افزایش یافته است.

جدایی طلبان به نظامیان ارتش اوکراین تا پایان امشب مهلت داده اند تا مناطق شرقی کشور را ترک کنند.

رهبران این گروهها در دونتسک دوشنبه گذشته ضمن اعلام استقلال گفته بودند که از این به بعد همه نیروهای اوکراینی در منطقه به عنوان نیروی اشغالگر تلقی می شوند.

مقامات اوکراین تاکنون هیچ واکنشی نسبت به ضرب الاجل تعیین شده نشان نداده اند و عملیات ضد تروریستی علیه این گروهها در شرق کشور ادامه دارد.

همزمان رهبران جدایی طلبان ادعا کرده اند که ۱۱ نیروی ارتش اوکراین در درگیری های چهارشنبه شب گذشته کشته شده اند اما مقامات کی یف این خبر را تکذیب کرده اند.

الکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری موقت اوکراین در نشستی خبر گفت: “یک پایگاه نظامی وابسته به گروههای تروریستی در نزدیکی کراماتورسک در جریان عملیات ضد تروریستی توسط نظامیان اوکراین در شب گذشته به طور کامل تخریب شده است.”

در حالیکه تنها ۱۰ روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اوکراین باقی است، برخی نظر سنجی ها حاکی از آنست که تنها ۳۶ درصد از واجدان شرایط در رای گیری شرکت می کنند.