خبر فوری
This content is not available in your region

مقصد جدید شرکتهای خودروساز: بلغارستان

نظرها
مقصد جدید شرکتهای خودروساز: بلغارستان
اندازه متن Aa Aa

بلغارستان که از کشورهای فقیر عضو اتحادیه اروپاست، به دلیل پایین بودن هزینه کار و مالیات برای جذب سرمایه خارجی در شرایط مساعدی قرار گرفته و توجه شرکتهای بزرگ خودروسازی را به سوی خود جلب کرده است.

خودروسازانی که راهی بلغارستان شده اند تنها سازندگان اروپایی نیستند، حتی خودروسازان آسیایی هم خط تولید قطعات خود را به بلغارستان آورده اند.

کوستادین جاتو، معاون مدیر اجرایی آژانس سرمایه گذاری خارجی در بلغارستان می گوید: “بار مالیاتی برای شرکتها در بلغارستان یکی از کمترین ها در اتحادیه اروپاست. علاوه بر آن، ما امتیازاتی برای توسعه سرمایه گذاری می دهیم. بنابر این، مزایای بیشتری چون خدمات رایگان تامین اجتماعی شامل حال شرکت هایی می شود که از ما گواهی می گیرند.”

هزینه نیروی کار در واحد های صنعتی در بلغارستان ساعتی سه یورو و چهل سنت است. در حالیکه میانگین این هزینه در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا، ساعتی 24 یورو و شصت سنت است. سوئد در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا از بالاترین هزینه نیروی کار در بخش صنعت برخوردار است که به ساعتی 45 یورو و ده سنت می رسد.

در سال 2012 میلادی شرکت خودروساز چینی، گریت وال موتورز اولین شرکت خودروسازی چین بود که در شمال بلغارستان کارخانه تاسیس کرد و سالانه پنجاه هزار دستگاه خودرو تولید می کند.

تا پیش از این، شرکت های صنعتی اروپا از بازار کار ارزان در چین استفاده می کردند، اما نیروی ارزانقیمت در بلغارستان و دسترسی سریع و آسان این کشور به بازار اروپا باعث شده که خودروسازان به این کشور روی آورند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.