خبر فوری
This content is not available in your region

مخالفت ثروتمندترین مرد اوکراین با جدایی طلبان شرق

نظرها
مخالفت ثروتمندترین مرد اوکراین با جدایی طلبان شرق
اندازه متن Aa Aa

تعدادی از ساکنان دونتسک به درخواست رینات احمدوف، ثروتمندترین مرد اوکراین برای برقراری صلح و آرامش در شرق این کشور پاسخ مثبت دادند.

رینات احمدوف یکی از الیگارشهای مشهور اوکراین و از چهره های نزدیک به ویکتور یانوکوویچ، رییس جمهوری سابق این کشور روز سه شنبه از سیصد هزار نفری که در کارخانه ها و معادنش مشغول به کارند خواست علیه جدایی طالبان تظاهرات مسالمت آمیز برپا کنند.

افرادی که در ورزشگاه اختصاصی باشگاه شاختاردونتسک حاضر شده بودند، از صفحه های تلویزیونی این ورزشگاه شاهد سخنان مالک این باشگاه بودند. رینات احمدوف در مخالفت با اندیشه های جدایی طلبی گفت: «مایلم همه بدانند که ما عقب نمی نشینیم و هیچ چیز و هیچکس نمی تواند ما را مرعوب کند، حتی آنهایی که برای خود نام “جمهوری خلق دونتسک” را برگزیده اند.»

آقای احمدوف که در آستانه برگزاری انتخابات اوکراین مواضع شفاف تری اختیار کرده از عوامل و پرسنل کارخانه ها و معادن خود خواسته تا هر روز راس ساعت دوازده ظهر دست از کار بکشند و با سر دادن شعار، از برقراری صلح و آرامش در شرق اوکراین حمایت کنند.

یکی از آنها می گوید: «جای تانک و تفنگ در شهر ما نیست. ما هستیم که مایحتاج اکثریت جمعیت اوکراین را تامین می کنیم. اینجا شهری است که هم برای کی یف (پایتخت) پول می فرستد و هم نیازهای خانواده مرا برآورده می کند.»

فعالیت گسترده اقتصادی رینات احمدوف و روابط بسیار نزدیکی که با شرکای روسی اش دارد این چهره پرنفوذ و قدرتمند را واداشته بود در بحران اوکراین بیشتر نقش میانجی را ایفا کند. او پیش تر جدایی طالبان و مقامات دولت اوکراین را به گفتگو و مذاکره مستقیم دعوت کرده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.