خبر فوری
This content is not available in your region

بیست و یک میلیون نفر در جهان قربانی کار اجباری هستند

بیست و یک میلیون نفر در جهان قربانی کار اجباری هستند
اندازه متن Aa Aa

سازمان بین المللی کار در گزارش جدید خود اعلام کرد، سود غیرقانونی ناشی از مشاغل تحمیلی سالانه 150 میلیارد دلار است. این میزان سود بسیار بیشتر از ارزیابی قبلی بوده است.

این سازمان که یکی از موسسات تخصصی سازمان ملل متحد است و به امور مربوط به کار و کارگران می پردازد در این گزارش آورده است، در سال 2012 میلادی در آسیا و اقیانوسیه میزان سود غیرقانونی ناشی از این مشاغل به خاطر بالا بودن تعداد قربانیان از دیگر مناطق بیشتر بود و به 38 میلیارد یورو رسید. اتحادیه اروپا و کشورهای توسعه یافته در جایگاه دوم سوء استفاده از نیروی کار با سود 34 میلیارد و دویست میلیون یورویی قرار دارند. خاورمیانه، آفریقا، آمریکای لاتین و اروپای شرقی از مناطقی هستند که میزان سود سالانه از کار اجباری در آنها کمتر است.

سازمان بین المللی کار که مقر آن در ژنو است در این گزارش افزوده 21 میلیون نفر در سراسر جهان به کار اجباری مشغولند و حدود دو سوم از این سود از طریق تجارت جنسی حاصل می شود و مابقی از سوء استفاده های اقتصادی است که در کارهای خانگی یا بخش های کشاورزی، راه و ساختمان و صنایع تولیدی صورت می گیرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.