خبر فوری
This content is not available in your region

اعتصاب رانندگان اتوبوس در سائوپوئولو

نظرها
اعتصاب رانندگان اتوبوس در سائوپوئولو
اندازه متن Aa Aa

درحالیکه حدود سه هفته بیشتر به آغاز جام جهانی فوتبال در برزیل باقی نمانده اکثر شهرهای بزرگ این کشور صحنه اعتراضات مردمی، اعتصابها و تظاهراتهای بعضا خشونت آمیزاست.

در همین رابطه تعداد زیادی از راننده های اتوبوس سائوپوئولو و بی خانمان های این شهر پرجمعیت برزیل روز سه شنبه دست به اعتصاب زدند و رفت و آمدهای شهری را مختل کردند.

با اینکه اتحادیه کارگری دوشنبه شب با افزایش ده درصدی حقوق راننده ها موافقت کرد، ولی ناراضیان با توجه به افزایش تصاعدی هزینه ها و قیمتها این میزان را کافی نمی دانند.

یک راننده اتوبوس اعتصابی
می گوید: «همه اتوبوس ها متوقف شدند. هیچ کس حرکت نمی کند. ما در اعتصابیم و افزایش دستمزدها را قبول نکردیم برای اینکه خیلی با میزان مورد نظر ما تفاوت داشت. حتی رییس جدیدی برای اتحادیه انتخاب کرده ایم تا بجای بدتر شدن شرایط به بالارفتن حقوق ما کمک کند و این موضوعی است که با حضور در اینجا قصد بیان کردن آنرا داریم.»

سائوپوئولو شهری است که دوازدهم ژوئن میزبان بازی افتتاحیه جام جهانی خواهد بود.

ناراضیان از سیاستهای دولت با استفاده از فرصت جام جهانی درصددند صدای خود را به گوش مسئولان برسانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.