خبر فوری
This content is not available in your region

رمزگشایی اسرار مومیایی ها در موزه بریتانیا

رمزگشایی اسرار مومیایی ها در موزه بریتانیا
اندازه متن Aa Aa

در موزه بریتانیا در لندن، با استفاده از یکی از پیشرفته ترین فناوری ها، رمزهای نهفته در مومیایی ها گشوده می شود. مومیایی ها یکی از جالبترین و پر بیننده ترین گنجینه های «بریتیش میوزیم» هستند.

پرتونگاری کامپیوتری، برای اولین بار چهره بعضی از این مومیایی ها را نشان داد. این تصویر ها اطلاعات با ارزشی از چگونگی مومیایی کردن و نحوه دفن آن را به دست دهد. در این تحقیق، مومیایی و قالب اجساد دست نخوره باقی می ماند.

مدیر موزه بریتانیا می گوید: «از بهترین تکنیک پرتونگاری مقطعی استفاده می کنیم و برای تبدیل اطلاعات هزاران تصویر مقطعی به یک نمای تصویری، بهترین نرم افزار در اختیار ما است.»

اجساد مومیایی لایه به لایه اسکن می شوند تا یک بازسازی سه بعدی با وضوح بالا بدست آید. سپس کارمندان موزه آنرا لایه به لایه باز می کنند تا چهره زیر نوارها را ببینند.

«زندگی های باستانی، یافته های تازه»، عنوان نمایشگاهی شامل نتایج این تحقیقات است که از 22 ماه مه تا 30 نوامبر در موزه بریتانیا برقرار خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.