خبر فوری
This content is not available in your region

تلاش احزاب یونان برای جلب آرا در روز یکشنبه

نظرها
تلاش احزاب یونان برای جلب آرا در روز یکشنبه
اندازه متن Aa Aa

بحران بدهی های خارجی یونان سبب شده است تا رای دهندگان در انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا از دو حزب اصلی این کشور رویگردان شوند.

دو حزب “جنبش سوسیالیستی پانهِلینیک” مشهور به پاسوک و حزب محافظه کار “دموکراسی نوین” طی سه دهه گذشته از حمایت قابل توجه شهروندان یونان برخوردار بوده اند.

تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهند که روز یکشنبه هیچ حزبی در یونان بیش از 25 درصد آرا را کسب نخواهد کرد.

الکسیس سیپراس، رهبر ائتلاف چپ رادیکال موسوم به حزب سیریزا در کمپین تبلیغاتی گفت: «پیروزی بزرگ و روشن حزب سیریزا، روز یکشنبه پایان برنامه کمک مالی را تضمین می کند. این پیروزی پایانی بر غارت و تخریب کشور، انقیاد و بی آبرویی خواهد بود.»

در آنسوی این رقابت آنتونیوس ساماراس، نخست وزیر یونان به رای دهندگان وعده داد که یونان می تواند طی هفت سال به دوران پیش از بحران اقتصادی بازگردد. وی شرط این موفقیت را تداوم اصلاحات و افزایش صادرات عنوان کرد.

همچنین نخست وزیر یونان که پیش بینی کرد طی هفت سال 770 هزار فرصت شغلی در این کشور ایجاد شود، خاطرنشان ساخت: «این آخرین شانس ماست و هیچ کس جلودار ما نخواهد بود. این چیزی است که برای آن شهروندان یونان به تصمیم گیری روز یکشنبه فراخوانده شده اند. پیشروی با رشد یا عقب نشینی به بحران؟. پیشروی با یونانی جدید در آینده یا بازگشت به شعارهای کهنه گذشته که سیاست هایی شکست خورده است؟.»

حزب دموکراسی نوین به رهبری آقای ساماراس به نظر می رسد روز یکشنبه بتواند در نخستین دور انتخابات محلی در برخی از مناطق پیروز شود. با این همه گمان نمی رود که حزب حاکم در آتن و استان آتیک به دلیل اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی از شانس چندانی برخوردار باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.