خبر فوری

انتخابات پارلمان اروپا در جمهوری های چک و ایرلند

انتخابات پارلمان اروپا در جمهوری های چک و ایرلند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز جمعه شهروندان جمهوری ایرلند و جمهوری چک برای انتخاب نمایندگان پارلمان اروپا پای صندوق های رای رفتند.

روز پنجشنبه نیز انتخابات پارلمان اروپا در بریتانیا و هلند برگزار شد. حضور پر رنگ احزاب و گروه های راست افراطی مخالف یکپارچگی اروپا که از سیاست های اتحادیه اروپا به شدت انتقاد می کنند از مشخصه های این انتخابات است.

با این حال، بنا به گزارش های اولیه مربوط به انتخابات در هلند، حزب آزادی به رهبری خرت ویلدرز که مخالف اتحادیه اروپا و به ویژه گسترش موج مهاجرت به کشورهای اروپایی است، نتوانسته است آرای قابل توجهی کسب کند و پس از سه حزب طرفدار اتحادیه اروپا در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

حزب آزادی خرت ویلدرز در تلاش است تا با احزاب و گروه های هم جهت خود از جمله حزب راست گرای جبهه ملی در فرانسه به رهبری مارین لوپن، سیاست واحدی را در قبال آینده اتحادیه اروپا به پیش برند.

در بریتانیا، دیوید کامرون نخست وزیر و رهبر حزب محافظه کار این کشور متعهد شده که در صورت انتخاب مجدد به نخست وزیری، یک همه پرسی در زمینه آینده بریتانیا و اتحادیه اروپا برگزار کند.

European parliament elections

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.