خبر فوری
This content is not available in your region

پیش بینی اشتباه درباره انتخابات اوکراین

پیش بینی اشتباه درباره انتخابات اوکراین
اندازه متن Aa Aa

برخلاف پیش بینی هواداران دولت روسیه، حزب راست افراطی اسوبودا در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نتیجه نامطلوبی کسب کرد.

با وجود شکست در این انتخابات، آنان به مخالفت با هواداران روسیه و کاخ کرملین ادامه می دهند. ایهور میروشینیچنکو، نماینده پارلمانی حزب ملی گرای اسوبودا به یورونیوز گفت: «نمی دانم پوتین چه خیالی بعدا در سر می پروراند ولی مطمئنم چیزی خواهد یافت تا روس ها را به هراس بیاندازد.»

یِوهن ماهدا، کارشناس مسایل سیاسی اوکراین در تحلیل عملکرد این حزب به خبرنگار یورونیوز در کی یف گفت: «خواسته برقراری ثبات در اوکراین مهمتر از خواسته تجدیدنظرهایی رادیکال است. حزب اسوبودا در پارادایم ایدئولوژیک خود به سر می برد. آنان نتوانستند هیچ کار تازه ای انجام دهند و میزان محبوبیتشان نشان از سطح نفوذ سیاسی آنان دارد.»

دولت ولادیمیر پوتین از آغاز انتشار گزارش هایی مبنی بر فعالیت شبه نظامیان روس زبان در کریمه برای جدایی و سپس بالاگرفتن اقدامات تجزیه طلبانه در شرق اوکراین، بر افزایش محبوبیت ایده های فاشیستی و ملی گرایی افراطی در این کشور تاکید کرده بود. نتیجه به دست آمده از انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه اوکراین، ناقض تحلیل هواداران کرمیلن درخصوص محبوبیت راست افراطی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.