خبر فوری
This content is not available in your region

تلاش برای انتخاب رئیس آتی کمیسیون اروپا

نظرها
تلاش برای انتخاب رئیس آتی کمیسیون اروپا
اندازه متن Aa Aa

بدنبال انتخابات پارلمان اروپا که در آن مخالفین اتحادیه اروپا به پیروزی چشمگیری دست یافتند، روز سه شنبه، سران اتحادیه اروپا در بروکسل گردهم آمدند تا عمدتا درباره رئیس آتی کمیسیون اروپا گفتگو کنند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در بدو ورود به شورای اروپا گفت: “ژان کلود یونکر کاندیدای ما برای ریاست کمیسیون است. ما در شورا، در حال حاضر، این موضوع را با پارلمان مطرح می کنیم. میدانیم که هیچیک از احزاب پارلمانی به تنهایی اکثریت ندارند. بنابراین، مهم است که اکثریت را برای رئیس آتی بدست آوریم.”

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، خواهان آن است که نظارت و کنترل بروکسل بر قوانین و عملکرد کشورهای عضو کاهش یابد.

آقای کامرون گفت: “ما به سیاستی نیارمندیم که بفهمد بروکسل بیش از حد بزرگ، مستبد و دخالتگر شده است. هر زمان که ممکن است، کشورها باید راسا تصمیم بگیرند، و اروپا تنها در صورت لزوم وارد عمل شود. کسانی باید این نهادها را اداره کنند که این را درک می کنند.”

ژان کترومر، از نشریه لیبراسیون، معتقد است که آقای کامرون در تلاش ایجاد مانع برای انتخاب ریاست کمیسیونی برخواهد آمد که طرفدار گسترش قدرت بروکسل باشد: “کامرون در صدد ایجاد یک اقلیت برخواهد آمد چون شورای اروپا بر اساس رای اکثریت عمل می کند. می تواند بروی حمایت مجارستان و سوئد حساب کند، اما با اینها تنها نمی تواند مانع رای شورا بشود. فکر نمی کنم دیگر کشورها، حتی سوئد، مایل به مواجهه با پارلمان و رای مردم باشند.”

انتظار می رود انتخاب رئیس آتی کمیسیون اروپا هفته ها یا حتی ماهها بطول بیانجامد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.