خبر فوری
This content is not available in your region

رقابت بر سر احراز مقامات اتحادیه اروپا

نظرها
رقابت بر سر احراز مقامات اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اروپا کاندیدای خود را برای احراز مقام ریاست کمیسیون اروپا برگزیده است. او نماینده حزب اکثریت، حزب مردم، ژان کلود یونکر است که باید نظر مساعد اکثریت نمایندگان پارلمان را هم کسب کند.

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا گفت: “نتایج انتخابات نشان داده است که نماینده حزب اکثریت، حزب مردم بهترین شانس را برای یافتن اکثریت آراء نمایندگان پارلمان دارد.”

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا که مخالف اتحادیه اروپاست افزود: “ هیچکس بیشتر (از آقای یونکر) به ایجاد یک ایالات متحده اروپا متعهد نیست و در حال حاضر شهروندان روی کاغذ رای داده اند که اینها در جهت غلط حرکت می کنند.”

بنظر می رسد در پارلمان جدید احزاب راست و چپ به گونه ای متحد می شوند که احزاب مخالف اتحادیه را در انزوا قرار دهند. این گی فرهوفشتات، رهبر لیبرالها را در پارلمان نگاه خواهد داشت.

او گفت: “من به یک اکثریت با ثبات یعنی از چهارصد کرسی پارلمانی بدون دخالت احزاب اشاره دارم؛ مثل آقای اوربان یا برلوسکونی.”

از ریاست کمیسیون اروپا گذشته، سمت های مهم دیگری هم مطرحند که پارلمان در مورد کاندیداهای آنها دخالت دارد. این بستگی به وزن هر گروه پارلمانی دارد که در طول دو هفته آینده و با تصمیم احزاب به پیوستن به این گروهها شکل آنها تعیین خواهد شد.

European parliament elections

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.