خبر فوری
محتوای این برنامه در حوزه جغرافیایی شما در دسترس نیست

انتخابات ریاست جمهوری مصر، یک روز تمدید شد

نظرها
انتخابات ریاست جمهوری مصر، یک روز تمدید شد
اندازه متن Aa Aa

مقامات مصر مهلت رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری را تمدید کردند و بر این اساس شعب اخذ رای، روز چهارشنبه نیز به روی شهروندان گشوده خواهد بود.

گزارش های رسیده درباره دومین روز رای گیری، حاکی است که مشارکت در انتخابات قابل توجه نبوده است. دولت مصر برای تشویق شهروندان به حضور پای صندوق های رای، روز سه شنبه را تعطیل عمومی اعلام کردند.

بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که ژنرال عبدالفتاخ السیسی، وزیر دفاع پیشین این کشور به عنوان منتخب انتخابات ریاست جمهوری معرفی شود.

انوار منصور، یکی از شهروندان قاهره به یورونیوز گفت: «من به السیسی رای دادم. پیش از هر چیز به ثبات و امنیت و همین طور برنامه های ویژه ای که او از آن سخن گفته رای دادم. عقیده دارم که او بدون توجه به شرایطی که ممکن است وجود داشته باشد، ایده های خوبی دارد.»

امیل فرج خلیل، شرکت کننده دیگری در این انتخابات گفت: «امیدوارم که السیسی برای جوانان ما کار ایجاد کند زیرا ما فرزندانی داریم که فارغ التحصیل شده اند و بی کارند. ما می خواهیم که او فرصت های شغلی ایجاد کند و طرح هایی را برای جوانان به اجرا بگذارد چون صادقانه بگویم، مردم پس از مبارک و مرسی که کشور را به نابودی کشیدند به بیزاری رسیده اند.»

علاوه بر تردید درباره استقبال گسترده از این انتخابات، خیابان های پایتخت نیز تا دو روز پیش از این از حضور معترضان به شرایط پس از سقوط دولت اسلامگرایان خالی نبوده است. مخالفان السیسی در قاهره روز یکشنبه تظاهرات کرده و خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند. شماری از تظاهرکنندگان به برچیدن تبلیغات نامزدی السیسی برای ریاست جمهوری اقدام کردند.