خبر فوری
This content is not available in your region

خبرنگار یورونیوز در قاهره: مردم مصر نمی پذیرند که ارتش دوباره بر آنها حکومت کند

نظرها
خبرنگار یورونیوز در قاهره: مردم مصر نمی پذیرند که ارتش دوباره بر آنها حکومت کند
اندازه متن Aa Aa

مردم مصر برای دومین روز متوالی بمنظور شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور در پای صندوقهای رای حاضر شدند. مقامات مصری نگران کاهش میزان مشارکت در این انتخابات هستند.
فائژه قراح در این باره با محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار ما در قاهره صحبت کرده است.

فائزه قراح: محمد سلام. فضای حاکم بر دومین روز انتخابات مصر چگونه است؟

محمد شیخ ابراهیم: قبل از هر چیز از نظر امنیتی می توان گفت که وقوع حادثه بزرگی گزارش نشده و این بدلیل تدابیر شدید امنیتی است.
بیش از 200 هزار نیروی نظامی و پلیس امنیت این انتخابات را بر عهده گرفته اند. از نظر میزان مشارکت هم می توان گفت که ناظران آن را متوسط ارزیابی کرده اند. این در حالی است که تبلیغات زیادی در رسانه ها برای مشارکت مردم صورت گرفته است.

فائزه قراح: بسیاری از اختلاف میان طرفداران و مخالفان ژنرال السیسی صحبت می کنند. به نظر شما گرایشها نهایتا بیشتر به سمت کدامیک از آنها خواهد بود؟

محمد شیخ ابراهیم: این امر بستگی به سیاستهای رییس جمهور آینده مصر خواهد داشت. این که راه مصالحه با رهبران سیاسی را در پیش بگیرد و یا همان سیاستهای بعد از عزل محمد مرسی را دنبال کند.

فائزه قراح: آیا پیروزی احتمالی ژنرال عبدالفتاح السیسی در این انتخابات، به ارتش امکان خواهد داد تا دوباره درباره مسائل سیاسی مصر تصمیم گیری کند؟

محمد شیخ ابراهیم: فکر نمی کنم که ارتش بار دیگر بر شهروندان مصری حکومت کند. زیرا مردم مصر قبلا برای بدست آوردن آزادی، شرافت و عدالت اجتماعی انقلاب کرده اند. برای همین آنها نخواهند پذیرفت که ارتش بار دیگر بر آنها حکومت کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.