خبر فوری
This content is not available in your region

اقتصاد تایلند در معرض خطر جدی

نظرها
اقتصاد تایلند در معرض خطر جدی
اندازه متن Aa Aa

عدم ثبات سیاسی در تایلند پس از وقوع کودتای روز پنجشنبه در این کشور تاثیر مستقیمی بر روی اقتصاد این کشور توریستی دارد. این دومین کودتایی است که از سال ۲۰۰۶ در تایلند به وقوع می پیوندد.

اقتصاد این کشور که با تکیه بر صنعت گردشگری و سرمایه گذاری شرکتهای غربی از سال ۲۰۰۱ رو به شکوفایی رفت اکنون در معرض خطر جدی قرار دارد.

امری که موجب نگرانی شهروندان نیز شده است. یک شهروند می گوید: «واقعا امید زیادی ندارم زیرا در نهایت هیچ کودتایی منجر به تشکیل یک دولت در کشور نشده است.»

اما از سوی دیگر کشاورزان با برپایی تظاهراتی حمایت خود را از نظامیان اعلام کردند. ارتش متعهد شده تا با اعطای وام به کشاورزان آنها را برای بازپرداخت بدهی های خود کمک کند.

یک کشاورز تایلندی می گوید: «ژنرال پرایوت پرداخت پول به کشاورزان را تایید کرده. من نگران بودم و می خواستم کشاورزی را کنار بگذارم اما اکنون با این پول می توانم ادامه دهم.»

با این وجود کودتا در تایلند بخش کشاورزی این کشور بویژه کشت برنج آنرا دچار آشفتگی کرده است. تایلند اخیرا جایگاه خود را بعنوان بزرگترین صادر کننده برنج در دنیا از دست داد. عدم ثبات سیاسی و اقتصادی می تواند بیش از پیش این بخش را با اختلال مواجه کند.

خروج سرمایه از تایلند نیز خطر دیگری است که اقتصاد آنرا تهدید می کند. سرمایه گذاران خارجی حدود ۲۱ میلیارد دلار اوراق قرضه دولتی در اختیار دارند و صاحب ۷۰ میلیارد دلار سهام در این کشور هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.