خبر فوری
This content is not available in your region

آمادگی جدایی طلبان در دونتسک برای رویارویی با ارتش

نظرها
آمادگی جدایی طلبان در دونتسک برای رویارویی با ارتش
اندازه متن Aa Aa

هواداران جدایی دونتسک از اوکراین که این منطقه را «جمهوری خلق دونتسک» می خوانند برای رویارویی با ارتش در خیابان ها سنگر گرفته اند.

در حالی که آثار به جا مانده از درگیری مسلحانه در بخشی از دونتسک به چشم می خورد، جاده منتهی به فرودگاه از سوی هواداران دولت روسیه مسدود شده است.

دختری از هواداران روسیه در نزدیکیِ سنگر جدایی طلبان مسلح به یورنیوز می گوید: «من اینجا در سرزمین خودم هستم. ما از مملکت خودمان دفاع می کنیم. ما در شهر خودمان هستیم. ما تحت اشغال هستیم و به همین خاطر دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.»

جدایی طلبان پیش بینی می کنند که به زودی شاهد یورش نظامیان دولتی خواهند بود.

در همین حال مقامات دولت مرکزی بر این باورند که پلیس نیز در این نزاع جانب جدایی طلبان را گرفته است. در حضور نیروهای پلیس، آنان قادرند که به سنگرسازی در خیابان ها ادامه دهند. پلیس می گوید می خواهد بی طرف بماند.

یوری سدنوف، رئیس پلیس دونتسک می گوید: «متاسفانه نیروهای پلیس اطلاعات کافی از سوی طرفین درباره عملیات نظامیشان به دست نمی آورند. به همین دلیل ما از سوی منابع غیرنظامی زودتر مطلع می شویم.»

سرژیو کاتونه، خبرنگار یورونیوز در دونتسک گزارش می دهد: «پل روی خط راه آهن آنجا، پشت سر من است. این پل مرکز دونتسک را از منطقه درگیری جدا می کند. وقتی در آن سوی پل بودیم صداهایی پراکنده از انفجار به گوش می رسید.»