خبر فوری

هجوم تازه مهاجران به شهر اسپانیای ملیا در سواحل مراکش

هجوم تازه مهاجران به شهر اسپانیای ملیا در سواحل مراکش
اندازه متن Aa Aa

صدها مهاجر آفریقایی که در اردوگاههای مهاجران در شمال مراکش به سر می برند با هجوم به شهر برون مرزی اسپانیایی ملیا در سواحل مراکش، موفق به ورود به این شهر شدند.

هجوم یک هزار مهاجر آفریقایی ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه آغاز شد و حدود ۴۰۰ تن از این مهاجران غیرقانونی توانسته اند وارد این شهر شوند.

حصاری که شهر ملیا را از خاک مراکش جدا می کند، هفت متر ارتفاع و یازده کیلومتر طول دارد. با این حال مهاجران غیر قانونی تلاش کردند با بالا رفتن این حصار از آن عبور کنند. به گفته مقامات محلی، بخشی از این حصار بر اثر این هجوم فرو ریخته است.

مهاجرانی که توانسته اند از مرز عبور کنند به یک کمپ دولتی در ملیا هدایت شده اند و کسانی که در اثر عبور از این حصار مجروح شده بودند، مورد مداوا قرار گرفتند.

اردوگاه دولتی مهاجران در ملیا با اینکه تنها ظرفیت کمتر از ۵۰۰ نفر را دارد در حال حاضر ۲۰۰۰ پناهجو را در خود جای داده است و تعداد بیشتری از مهاجران در خاک مراکش همچنان منتظر راهی برای ورود به اروپا هستند.

ملیا و سئوتا تنها شهرهای مرزی زمینی میان اروپا و آفریقا هستند و بسیاری از مهاجران آفریقایی از طریق این دو شهر وارد اروپا می شوند. تلاش های این مهاجران، گاه به حوادث ناگواری از جمله زخمی شدن بخاطر درگیری با پلیس مرزی و گاه مرگ در اثر غرق شدن انجامیده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.