خبر فوری
This content is not available in your region

عواقب درازمدت سیل اخیر در بالکان

نظرها
عواقب درازمدت سیل اخیر در بالکان
اندازه متن Aa Aa

سیل مهیب اخیر در کشورهای بالکان، باعث تخریب صدها هزار خانه شد و اکنون مناطق گسترده ای نیز در معرض خطر ریزش کوه قرار گرفته اند.

وقوع سیل هفته گذشته روستای «رِبِلژ» در صربستان را تقریبا به طور کامل ویران کرد. زندگی برای کسانی که تصمیم به ماندن گرفته اند و یا آنهایی که هنوز این روستا را ترک نکرده اند، تلخ است.

یکی از ساکنان می گوید: «دیگر اینجا زندگی ای وجود ندارد اما در هر صورت باید ادامه دهیم. من نمی دانم کجا بروم.»

بدترین سیل صد سال اخیر، باعث تخریب زمین های زراعتی و ویرانی بسیاری از جاده ها و اماکن شده است. آمار قربانیان در صربستان و بوسنی و هرزگووین بالای پنجاه تن گزارش شده است.

در بوسنی، جاری شدن سیل، زندگی یک سوم از جمعیت را تحت تاثیر قرار داد. در نزدیکی زنیکا مردم تلاش می کنند زندگی به حالت عادی برگردد. اینجا، روز چهارشنبه دو زوج مراسم ازدواجشان را برگزار کردند.

یکی از تازه عروس ها می گوید: «فعلا در آپارتمان خاله شوهرم می مانیم اما بعد از آن واقعا نمی دانم چکار می کنیم. نه او دیگر خانه دارد و نه من. نمی دانیم چه پیش خواهد آمد.»

بارش باران و سیل، رودخانه ها و آبشارهای جدیدی ایجاد کرده است. به گفته نخست وزیر صربستان، این سیل بیش از یک میلیارد یورو خسارت ببار آورده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.