خبر فوری
This content is not available in your region

سوری ها در بحبوحه جنگ داخلی رئیس جمهوری جدید انتخاب می کنند

سوری ها در بحبوحه جنگ داخلی رئیس جمهوری جدید انتخاب می کنند
اندازه متن Aa Aa

سوری ها، روز سه شنبه، در انتخاباتی که برای اولین بار چند نامزد در آن رقابت می کنند رئیس جمهوری آتی خود را انتخاب می کنند، انتخاباتی در بحبوحه جنگ داخلی و خونریزی که ظاهراً برندۀ آن از هم اکنون کسی جز بشار اسد نیست.

ماهر حجار یکی از سه نامزد این انتخابات می گوید:«تمام سوری ها متفق القولند که حرف آخر را آنان خواهند زد. از این منظر درخواست برای برگزاری انتخابات بسیار زیاد بود و باور دارم که مهمترین نتیجه و دستاورد انتخابات نیز همین است.»

سوریه امروز اما اگر نه چند پاره اما حداقل دو پاره شده است و گروه مخالف رژیم سخنان آقای حجار را بیهوده و نامزدی وی را نمایشی بیش نمی دانند.

یکی از شهروندان سوریه در ادلیب می گوید:«این انتخابات مشروع نیست. باطل، و تظاهری است در برابر جامعه جهانی. دولت مردم را به سخره گرفته است و به کل جهان دروغ می گوید.»

بی شک انتخابات ریاست جمهوری سوریه تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار خواهد شد و مخالفان مسلح رژیم آقای اسد از حملات خود در روز انتخابات دست برنخواهند کشید.

جنگ داخلی سوریه تاکنون جان بیش از 160 هزار نفر را ستانده و میلیونها نفر را از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.