خبر فوری
This content is not available in your region

انتخابات ریاست جمهوری سوریه تحت تدابیر شدید امنیتی در جریان است

انتخابات ریاست جمهوری سوریه تحت تدابیر شدید امنیتی در جریان است
اندازه متن Aa Aa

در اوج بحران و جنگ داخلی سوریه، انتخابات ریاست جمهوری در این کشور تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شده است، انتخاباتی که بسیاری از مخالفان آن را نمایشی دانسته و پیروز آنرا رییس جمهوری کنونی، بشار اسد می دانند.

مخالفان دولت، چه آنهایی که در سوریه با نظامیان دولت در نبرد باشند و چه آنهایی که در خارج از سوریه هستند، مشروعیت و اعتبار این انتخابات را پیش از برگزاری زیر سوال برده اند و از همه سوریها خواسته اند تا انتخابات را تحریم کنند.

اما در دمشق، بر اساس آنچه خبرگزاری ها مخابره می کنند، رای دهندگان و هواداران اسد نظر دیگری دارند:

یکی از آنها در پایتخت سوریه می گوید: “رای دادم چرا که پیش تر در سوریه امنیت و آرامش داشتیم، سوریه مادر جهان است، به امید خدا سوریه بار دیگر مثل گذشته خواهد شد و در مقابل همه کسانی که مقابل ما بایستند قد علم خواهد کرد.”

دیگری هم که تی شرتی در حمایت از بشار اسد بر تن دارد، می گوید: “این انتخابات مانند آنچه که ارتش سوریه انجام داد، پایانی بود تمام و کمال برای پیروزی حق. به امید اینکه سوریه با رهبرش همیشه پابرجا بماند.”

رقیبان آقای اسد در این انتخابات افراد نسبتا گمنامی در صحنه سیاسی سوریه هستند. حسان نوری، وزیر سابق دولت اسد و دیگری ماهر هاجر، یکی از رهبران سابق حزب کمونیست، فردی است که سالها حق حضور در عرصه سیاسی کشور را نداشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.