خبر فوری
This content is not available in your region

آواره سوری، ایران و روسیه را عامل تبعید و کشتار هموطنان خود می داند

آواره سوری، ایران و روسیه را عامل تبعید و کشتار هموطنان خود می داند
اندازه متن Aa Aa

بسیاری از پناهندگان سوری که در اردوگاه آوارگان در لبنان مستقر هستند در انتخابات ریاست جمهوری روز سه شنبه شرکت کردند. این در حالی بود که اغلب پناهندگان مستقر در کمپ های پناهندگی در اردن انتخابات را تحریم کردند.

یکی از هواداران دولت سوریه در مرز لبنان می گوید: “انتخابات در سوریه کاملا صادقانه برگزار شده است. چرا؟ بخاطر اینکه آنها نیازی ندارند تا تفنگی بالای سر کسی بگذارند تا در انتخابات شرکت کند یا کسی را تهدید کند که باید در انتخابات شرکت کند. هر کسی در داخل و خارج از کشور می داند در صورت عدم شرکت در انتخابات چه نتیجه ای در انتظارش است.”

اما یک پناهنده مستقر در اردوگاه زرتری در اردن انتخابات ریاست جمهوری را نمایشی مضحک می داند. وی می گوید: “بشار اسد به ما می خندد. این انتخاباتی است که روسها و ایرانیها برایمان برنامه ریزی کرده اند. همانهایی که ملت سوریه را می کشند. همانهایی که عامل تبعید ما هستند. هیچکدام از ما در انتخابات نمایشی شرکت نخواهد کرد.”

پناهندگان سوری در اردن در یک حرکت نمادین کفشهایشان را به جای کاغذهای رای به درون زباله دانی محل زندگی شان ریختند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.