خبر فوری
This content is not available in your region

حمایت همه جانبه غرب از مواضع دولت اوکراین در قبال بحران این کشور

حمایت همه جانبه غرب از مواضع دولت اوکراین در قبال بحران این کشور
اندازه متن Aa Aa

پترو پوروشنکو، رییس جمهوری منتخب مردم اوکراین، چهارشنبه با در ورشوی لهستان با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا دیدار کرد. او در این دیدار با انتقاد از مواضع کرملین، روسیه را به نقض شفاف تمامیت ارضی اوکراین متهم کرد.

وی در نشست خبری بعد از دیدار اوباما، خشنودی خود را از حمایتهای جامعه بین الملل از مواضع اوکراین بیان کرد.

پترو پوروشنکو درباره نشست ورشو گفت: “گفتگوهای مهم و سازنده ای داشتیم، حمایتهای جدی از سوی اتحادیه اروپا، ایالات متحده و کانادا و جامعه بین الملل دریافت کردیم، حمایتهایی که بصورت شفاف از مواضع اوکراین در حل تنشهای منطقه ای دفاع می کند.”

باراک اوباماطی دیدار با پوروشنکو تاکید کرد که کشورش از تمامیت ارضی اوکراین و تامین امنیت در این کشور حمایت خواهد کرد. پیام اوباما با واکنشهایی مثبتی در اوکراین مواجه شد.

خبرنگار ما در کی یف می گوید: “اوکراین تضمین و حمایت مهمی دریافت کرد، کی یف چنین انتظاری از نشست ورشو داشت. اما سوال اصلی اینجاست، آیا تضمین اوباما می تواند در عمل به کمک اوکراین بیاید یا نه؟”

با وجود حمایتهای کلامی باراک اوباما از کی یف، ایالات متحده در عمل هیچ تلاشی برای پایان دادن به تنشها در اوکراین انجام نداده است. هر چند در ماههای اخیر جنگ سرد بی سابقه ای بین روسای جمهور روسیه و ایالات متحده وجود داشته است.

برایان بونر، خبرنگار کی یف پست می گوید: “انتقاد زیادی علیه عدم صراحت و قاطعیت مواضع ایالات متحده در حل بحرانهای منطقه ای متوجه دولت باراک اوباما است، نه تنها درباره اوکراین، بلکه در سوریه و بطور اعم در کل منطقه خاورمیانه و در سایر نقاط جهان. او یک موضوع را بدرستی دریافت کرده است، آمریکایی ها صبر و توان ماجراجویی های نظامی ندارند. با این حال معتقدم آمریکا باید بیشتر از این در بحرانهای جهانی نقش ایفا کند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.