خبر فوری

اجلاس سران اروپایی مخالف نامزدی یونکر برای ریاست کمیسیون اروپا

اجلاس سران اروپایی مخالف نامزدی یونکر برای ریاست کمیسیون اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فردریک راینفلد، نخست وزیر سوئد، رهبران آلمان، بریتانیا و هلند را برای مذاکره درباره چگونگی انتخاب رییس آتی کمیسیون اروپا، به ویلای زیبای تابستانی خود در هارپسوند، دعوت کرد.

رهبران این کشورها از مخالفان نامزدی ژان کلود یونکر، نخست وزیر سابق لوکزامبورگ و رییس سابق گروه یورو، برای ریاست کمیسیون اروپا هستند.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا، با اشاره به این که صحبتهای صورت گرفته در این جلسه درباره محتوای آن چه که اروپا طی سالهای آینده باید باشد، بوده، گفت: “ما بعنوان رهبرانی که در اروپا بصورت دموکراتیک انتخاب شده ایم، می بایست انتخاب کنیم که چه کسی ریاست نهادهای اروپا را بر عهده بگیرد نه آن که روند جدیدی را که هرگز در مورد آن توافق نشده بپذیریم.”

رهبران کشورهای عضو اتحادیه در جلسه روزهای 26 و 27 ژوئن خود در بروکسل، مقر این اتحادیه، باید بتوانند بر سر ارائه نام فردی که جانشینی ژوزه مانوئل باروسو را بر عهده بگیرد، به توافق برسند.

نهایتا پارلمان اروپا، رییس آینده کمیسیون اروپا را در ماه ژوئیه تعیین خواهد کرد

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.