خبر فوری

فشار بر فیفا برای روشن شدن اتهام فساد مالی در زمینه انتخاب قطر

فشار بر فیفا برای روشن شدن اتهام فساد مالی در زمینه انتخاب قطر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برجسته ترین حامیان مالی انجمن بین المللی فدراسیونهای فوتبال “فیفا“، همانند سونی، آدیداس و ویزا، این فدراسیون را تحت فشار قرار داده اند تا در مورد اتهامات مربوط به فساد مالی در انتخاب قطر برای میزبانی مسابقت سال 2022 میلادی توضیح دهد.

دوحه همواره ادعای روزنامه بریتانیایی “ساندی تایمز” را مبنی بر این که اسنادی در دست دارد که نشان می دهد محمد بن همام، عضو سابق قطری کمیته اجرایی فیفا، برای انتخاب قطر بعنوان میزبان این مسابقات، پول پرداخت کرده، رد کرده است.

همزمان، رییس اتاق کمیته انضباطی فیفا، اعلام کرده که تا شش هفته دیگر نتیجه تحقیقات خود در این زمینه را اعلام خواهد کرد.

دیه گو مارادونا، که بعنوان سفیر ورزش در امارات عربی متحده به سر می برد، در مصاحبه ای با روزنامه التحاد ابوظبی، اعلام کرده که رشوه خواریهای زیادی در فیفا وجود دارد و می بایست درباره کسانی که بخصوص در مورد پرونده قطر مسئول هستند، تحقیق صورت گیرد.

قطر هم اعلام کرده که بنا به درخواست فیفا، از هر گونه اظهار نظری درباره تحقیقاتی که در جریان است، خودداری خواهد و صرفا تاکید کرده که این کشور صلاحیت برگزاری این مسابقات را داراست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.