وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رئیس فیفا قصد کناره گیری ندارد

رئیس فیفا قصد کناره گیری ندارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رئیس فیفا، روز چهارشنبه در پاسخ به شدت گرفتن انتقادها علیه خود، اعلام کرد که قصد کناره گیری از این سمت را ندارد.

ژوزف سِپ بلاتر، در کنگره سالانه فدراسیون بین المللی فوتبال در سائوپائولو برزیل گفت که هنوز «ماموریتش به پایان نرسیده است.»

وی طی سخنانی افزود: «ما باید نمونه شویم. ما باید به همه صداها گوش فرادهیم. ما باید درخصوص هرچه انجام می دهیم مسوول و درستکار باشیم. ما باید کار درست را انجام دهیم حتی اگر هزینه داشته باشد.»

آقای بلاتر ۷۸ ساله و اهل سوئیس، پیش از این گفته بود که قصد ندارد دوره ۱۶ ساله ریاستش را تا سال ۲۰۱۹ میلادی افزایش دهد. با این حال وی فراخوان کشورهای اروپایی را برای خودداری از شرکت در انتخابات سال ۲۰۱۵ این فدراسیون نادیده انگاشت.

انتخاب شیخ نشین قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۰ از همان ابتدا با انتقادهایی رو به رو بود.

روزنامه انگلیسی زبان ساندی تایمز، چاپ لندن هفته نخست ماه میلادی جاری در گزارشی مدعی تقلب در انتخابات میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ شد. بر اساس گزارش ساندی تایمز، مدارک و شواهدی حاکی است که «محمد بن همام، رییس وقت فدارسیون فوتبال آسیا به عنوان عضوی از فیفا سه میلیون پوند رشوه پرداخت کرده است.»