خبر فوری

انرژی آینده؛ شعار قزاقستان برای نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۷

انرژی آینده؛ شعار قزاقستان برای نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۷
اندازه متن Aa Aa

در مراسمی که روز چهارشنبه در مقر «سازمان همکاری اقتصادی و توسعه» در پاریس برگزار شد، پرچم نمایشگاه بین المللی ۲۰۱۷ به طور رسمی به قزاقستان واگذار شد.

ایرلان ادریسوف، وزیر امور خارجه قزاقستان، از اهمیت برگزاری چنین رویداد اقتصادی تجاری در کشورش و منطقه می گوید: «مفتخریم که به میزبانی این نمایشگاه انتخاب شده ایم. این نخستین باری است که چنین نمایشگاهی در یکی از جمهوری های سابق شوروی، در آسیای میانه، برگزار می شود. این نمایشگاه نه تنها توجه جهانی را به مشکل رشد اقتصادی در این منطقه جلب می کند بلکه بر اهمیت چالش تامین انرژی نیز تاکید دارد. ما بر این باوریم که این نمایشگاه فرصتی برای تبادل نظر در جهت رسیدن به روش و نگرش های جدید تامین انرژی است.»

بیست و دوم نوامبر سال ۲۰۱۲، اکثر اعضای دفتر نمایشگاه های بین المللی آستانه، پایتخت قزاقستان را به لیژ در بلژیک ترجیح دادند. نمایندگان بیش از یکصد کشور دهم ژوئن سال ۲۰۱۷ به آستانه خواهند آمد و آخرین نوآوری ها در صنعت انرژی را به نمایش خواهند گذاشت.

راپیل ژوشیبایف، کمیسر این نمایشگاه توضیح می دهد: «بیش از یکصد کشور و ده سازمان بین المللی و شرکت و بنگاه گوناگون در این نمایشگاه حضور خواهند یافت. هدف، تشویق و ترغیب به همکاری های بیشتر در زمینه تولید و استفاده از فنآوری های جدید در سطح منطقه و جهان است. بر این باورم که در آینده نزدیک، آستانه به مرکز علوم و تکنولوژی های جدید در زمینه انرژی های نو تبدیل خواهد شد.»

تالقات یرمگی یایف، مدیر اکسپو ۲۰۱۷ آستانه می گوید: «با اطمینان می گویم که تمام خواست های دفتر نمایشگاه های بین المللی و همه تعهدات قزاقستان برای آماده سازی و برگزاری این نمایشگاه به بهترین نحو ممکن، کاملا عملی و ممکن است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.