خبر فوری

روزتا و شکار ستاره دنباله دار

روزتا و شکار ستاره دنباله دار
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فضاپیمای روزتا در حال نزدیک شدن به هدفش که پیگیری یک ستاره دنباله دار بوده، می باشد.

پیش از این تیم عملیاتی، ماموریت شکار ستاره دنباله دار را پیگیری می کرد و امروز آرمل اوبو، مهندس عملیات روزتا می تواند نتیجه تلاش هایش را ببیند.

او می گوید: «الآن چند هفته است که می توانیم ستاره دنباله دار را ببینیم . دنباله دار فعال شده و حالا ابری از ذرات گرد و غبار اطرافش را پوشانده است. ما به طور منظم قبل و بعد از مانورهایمان از دنباله دار عکس می گیریم. به کمک این عکس ها و اثرات مانورهایمان، می توانیم مدارمان را با مسیر دنباله دار مقایسه کنیم. قدم به قدم ما احساس می کنیم که در حال رسیدن به چیزهایی هستیم که تاکنون به آنها دست نیافته بودیم.»

او می افزاید: «من شخصا هر لحظه بیشتر و بیشتر درک می کنم که تا چه حد مشاهده این ستاره دنباله دار چیزی جدید و فوق العاده است. می خواهم خطاب به روزتا بگویم سلام، همه دستگاهها روشن هستند، ستاره دنباله دار در دیدرس است. خوب، همینطور ادامه بده، خوب از عهده اش برآمده ای، ما به تو افتخار می کنیم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.