خبر فوری
This content is not available in your region

هزاران داوطلب شیعه برای مقابله با "داعش" به ارتش عراق پیوسته اند

نظرها
هزاران داوطلب شیعه برای مقابله با "داعش" به ارتش عراق پیوسته اند
اندازه متن Aa Aa

تصاویر ارسالی از بصره، 800 تن از اعضای شیعه مذهب گروه موسوم به “گردان سید الشهدا” را نشان می دهد، که آماده پیوستن به ارتش عراق می شوند.

هدف آنها این است که به بغداد، سامرا و سپس به موصل رفته و به نبرد با نیروهای سنی مذهب دولت اسلامی در عراق و شام موسوم به “داعش” بپردازند.

گروهی که موصل و بخشهای قابل توجهی از مناطق شمال و مرکز عراق را، در چند روز اخیر تحت کنترل خود درآورده است.

یکی از این داوطلبان می گوید: “ما به ندای روحانیون شیعه که از ما خواسته اند برای آزادی موصل به سامرا برویم، گوش فرا دادیم. ما به جنگ علیه نیروهای کافر و خائن داعش می رویم. آنها هیچ دینی ندارند، نه سنی هستند و نه شیعه.”

تاکنون هزاران نفر از مردم عراق به فتوای مراجع شیعه گوش فرا داده و برای مقابله با پیکارجویان “داعش” به ارتش این کشور پیوسته اند.

همزمان گزارشهای دیگری حاکی است که بر اثر حمله هوایی ارتش عراق در شمال بغداد، شش تن از پیشمرگان کرد کشته و بیست تن دیگر نیز زخمی شدند.

به نظر می رسد که این پیشمرگان که خود علیه نیروهای “داعش” در نبرد هستند، به اشتباه توسط نیروهای عراقی هدف قرار گرفته باشند.

پیشمرگان کرد عراق تاکنون موفق شده اند، کنترل مرکز کرکوک را بدست گرفته و نیروهای “داعش” را از آنجا به عقب برانند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.