خبر فوری
This content is not available in your region

هیچکس نمی تواند مارکز را متوقف کند

نظرها
هیچکس نمی تواند مارکز را متوقف کند
اندازه متن Aa Aa

مارک مارکز مهرش را بر رقابت های قهرمانی جهان موتو جی پی می کوبد.

مارکز با کسب عنوان نخست جایزه بزرگ کاتالونیا، به هفتمین قهرمانی در هفتمین رقابت فصل رسید. با ادامه پیروزی های موتورسوار اسپانیایی هوندا در رقابت های مو تو جی پی، گویا جام مسابقات جهانی تنها به نام یک نفر است. جایزه بزرگ کاتالونیا هم از این روند یکنواخت جدا نبود.

با این همه، پیست مونتملو در کاتالونیای اسپانیا، هیچگاه چنین هیجانی را تجربه نکرده بود؛ سه موتورسوار مدعی دوش به دوش یکدیگر، تا آخرین مرحله برای قهرمانی جنگیدند.

مارکز با عملکردش در دور بیست و یکم و کسب قهرمانی در آخرین مرحله نشان داد که چرا یکی از پدیده های تاریخ موتورسواری جهان است.

والنتینو رُسی، بسیار کوشید تا نگذارد رکورد تاریخی اش در سال ۲۰۰۲ با هفت قهرمانی پیاپی، تکرار شود، اما نتوانست. سوار ایتالیایی یاماها هم اکنون با ۵۷ امتیاز اختلاف نسبت به مارکز، در رده بندی عمومی فصل دوم است.

دنی پدروسا، هموطن و هم تیمی مارکز، رقابت را از خط اول استارت زد و تا دور نوزدهم از رقیبش جلوتر بود، اما سرانجام به مکان سومی قناعت کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.