خبر فوری
This content is not available in your region

اروپا در زمستان با کمبود سوخت روبرو خواهد شد

نظرها
اروپا در زمستان با کمبود سوخت روبرو خواهد شد
اندازه متن Aa Aa

بدنبال شکست مذاکرات میان روسیه و اوکراین در مورد پرداختهای عقب افتاده اوکراین به روسیه، روز دوشنبه، گونتر اوتینگر، کمیسر امور انرژی اتحادیه اروپا پیش بینی کرد که اروپا در زمستان آینده با کمبود گاز روبرو خواهد شد.

وی گفت: “هفته های آینده با مشکلی روبرو نخواهد بود و جریان گاز به اروپا ادامه خواهد یافت. اوکراین باید تصمیم بگیرد که بهای لازم برای گاز مورد نیازش را پیشاپیش خواهد پرداخت یا نه. اگر بخواهد از ذخائرش استفاده کند، بسیار گران تمام خواهد شد، اما مسئله همینجاست زیرا ما برای زمستان به حداکثر ذخائر نیازمندیم.”

مدیریت اتحادیه اروپا خواهان آن است که ذخائر گاز اوکراین از حدود سیزده میلیارد متر مکعب به بیست میلیارد متر مکعب افزایش یابد. قرار است رهبران اتحادیه روز پنجشنبه و جمعه در بروکسل گردهم آیند تا اقدام بعدیشان را مورد بحث قرار دهند. در دستور جلسه راههای کاهش اتکای اروپا به سوخت صادراتی روسیه و نحوه کمک به اوکراین قرار دارد.

یک کارشناس امور سوخت و انرژی در مرکز مطالعات اروپایی در بروکسل می گوید: “در کوتاه مدت باید بر موضوع بازگرداندن گاز از اروپا به اوکراین، ساختارهای مربوطه و مدیریت تقاضا (برای سوخت) تمرکز کنیم: کاهش تقاضا بویژه در ارتباط با کاهش عرضه که می تواند در اوکراین تبدیل به یک بحران بالقوه شود.”

شرکت گاز روسیه و اتحادیه اروپا تاکید کرده اند که در حال حاضر، خللی در جریان گاز روسیه به اروپا و اوکراین بوجود نیامده است.

اوکراین وعده داده است که به صدور گاز به کشورهای اتحادیه اروپا ادامه دهد.

حدود یک سوم گاز اروپا از روسیه تامین می شود که نیمی از آن از خاک اوکراین می گذرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.