خبر فوری

کارگردان مرد آهنی در نقش «سرآشپز»

کارگردان مرد آهنی در نقش «سرآشپز»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جان فاورو، فیلمساز آمریکایی که شهرتش را مدیون فیلمهایی مرد آهنی و مرد آهنی -۲ است، فیلم کمدی «سرآشپز» را کارگردانی کرده است. فیلمساز۴۷ ساله در این فیلم نقش اول را نیز بازی می کند. بر خلاف فیلمهای مرد آهنی که فیلمهای پرهزینه ای بودند، تازه ترین ساخته فاورو فیلمی کم خرج و مستقل است.

در این فیلم بازیگران بنام آمریکایی چون داستین هافمن، اسکارلت یوهانسن و رابرت داونی جونیور نیز بازی می کننند.

فیلم با همکاری مرکز سیار طبخ و سرو غذا در لس آنجلس موسوم به «روی چوی» تهیه شده است. فاورو می گوید: «به مدرسه آشپزی رفتم و با سرآشپز «روی چوی» کار کردم و آموزش دیدم. می خواستم شبیه سرآشپزها باشم و خودم بدانم چکار می کنم.»

فاورو در این فیلم نقش آشپزی اهل میامی را بازی می کند که می خواهد رستورانی در لس آنجلس باز کند، اما موفق نمی شود. سرآشپز حاضر نمی شود خلاقیت خود را فدای قدرت طلبی صاحب رستوران با نقش آفرینی داستین هافمن، سازد و کارش را در رستوران رها می کند.

فاورو در مورد ساخت فیلم می گوید: «حین ساختن فیلم باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرد، درست شبیه مشکلاتی که سرآشپز در این فیلم با آنها مواجه می شود. آنهم وقتی مجبورید بین خواسته های و دغدغه های کاریتان تعادل بر قرار کنید. ساخت چنین فیلمی درست مثل این است که چگونه سرآشپز با یک کامیون حمل غذا در مقیاس کوچتر به آزادی های بیشتری می رسد.»

سرآشپز احساساتی و خلاق که به دنبال تجربه های جدید است از میامی سر در می آورد. وی با همکاری همسر سابق خود با نقش آفرینی سوفیا ورگارا به آزمودن ایده های مختلف می پردازد. در نهایت، با کمک همسر سابق، دوست، و پسر خود، رستوران سیاری راه می اندازد و به این ترتیب، به کمک عشق خود به آشپزی، رابطه اش با همسر سابق را نیز زنده می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.