خبر فوری
This content is not available in your region

درخواست گواهینامه جدید در اروپا در کشور محل اقامت

نظرها
درخواست گواهینامه جدید در اروپا در کشور محل اقامت
اندازه متن Aa Aa

در این بخش از برنامه سخن شما، کلودیو از آمستردام پرسیده است: «من ایتالیایی هستم اما در هلند زندگی می کنم. از آنجایی که گواهینامه ایتالیایی ام منقضی شده، آیا می توانم در هلند درخواست یک گواهینامه رانندگی جدید کنم؟»

آنا بلزکز دیاز از سرویس پاسخگویی مستقیم اروپا به این پرسش پاسخ می دهد:

«بله. از ژانویه ۲۰۱۳ یک مدل گواهینامه رانندگی متحد الشکل بوسیله اتحادیه اروپا در تمام کشورهای عضو ارائه می شود. اگر گواهینامه شما منقضی، گم و یا دزیده شده، می توانید در کشور محل اقامتتان برای گواهینامه جدید درخواست بفرستید و تنها کشور محل اقامت شما می تواند گواهینامه جدید صادر کند که در این مورد هلند است.

در این حالت مقررات مشابهی وجود دارد از جمله معاینه پزشکی، دوره اعتبار گواهینامه، و چیزهای مانند این. وقتی به یکی از کشورهای عضو اتحادیه سفر می کنید نیاز به تغییر گواهینامه رانندگی تان ندارید و همه گواهینامه ها معتبر هستند. همچنین لازم نیست در کشور جدید دوباره امتحان رانندگی بدهید و گواهینامه شما همه جا معتبر است. شما می تواند در سراسر اتحادیه اروپا با گواهینامه موجودتان در طول دوره اعتبارش، رانندگی کنید.

با این حال ممکن است شما نیاز به تغییر گواهینامه تان بعد از دو سال اقامت در کشور دیگر داشته باشید تا گواهینامه محلی دریافت کنید. در این حالت مقررات مشابهی همانند معاینه پزشکی و غیره وجود دارد.»

اگر مایلید پرسشی مطرح کنید به وب سایت یورونیوز یا صفحات شبکه اجتماعی ما مراجعه کنید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.