خبر فوری
This content is not available in your region

خیل عظیم آوارگان عراقی در راه منطقه کردستان

خیل عظیم آوارگان عراقی در راه منطقه کردستان
اندازه متن Aa Aa

با تداوم درگیری ها در عراق، هر روز تعداد بیشتری از ساکنان مناطق بحران زده، خانه و کاشانه خود را رها می کنند.

اکثر آنها قصد دارند با عبور از گذرگاه «توزخورماتو»، واقع در 170 کیلومتری شمال بغداد، وارد منطقه کردستان عراق شوند، مسئله ای که ترافیک سنگینی را در این گذرگاه ایجاد کرده است.

خیل عظیم پناهندگان به مناطق کردنشین، مقابل جایگاه های سوخت رسانی صف های طویل تشکیل داده است. توقف تولید نفت در پالایشگاه بیجی نیز بر وخامت اوضاع افزوده است.

بدین ترتیب علاوه بر بوجود آمدن یک بحران انسانی، بر مشکلات معیشتی ساکنان دیگر مناطق این کشورنیز افزوده شده است.

محمد امین، یک راننده تاکسی در خبات می گوید: «از دیروز تا حالا در صف سوخت منتظریم. ماشین های با پلاک نینوا می آیند و خارج از نوبت بنزین می زنند چون دم صاحب جایگاه را دیده اند. آدم فاسدی است.»

درهمین حال داوطلبان شیعه مذهب با برپایی رژه در بغداد و شهرک صدر قدرت و یکپارچگی خود را به نمایش گذاشتند. وفاداران مقتداصدر، روحانی تندروی شیعه در این رژه همچنین مخالفت خود را با بازگشت نیروهای آمریکایی به عراق عنوان کردند.

این درحالیست که طبق آخرین گزارش های دریافتی کنترل یکی از سه پاسگاه اصلی مرزی عراق با سوریه (پاسگاه قائم)، صبح شنبه به دست شنبه نظامیان سنی افتاده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.