خبر فوری
This content is not available in your region

داعش سه شهر دیگر عراق را تصرف کرد

داعش سه شهر دیگر عراق را تصرف کرد
اندازه متن Aa Aa

جنگنده های نیروی هوایی عراق روز یکشنبه مواضع شبه نظامیان داعش در موصل را بمباران کردند. اما علیرغم عزم دولت عراق برای بازپس گیری موصل، بنظر می رسد قدرت نظامی داعش فراتر از تصورات قبلی باشد.

این شبه نظامیان تندروی سنی روز یکشنبه موفق شدند در جبهه دیگری، سه شهر استان انبار در نزدیکی مرز سوریه را تصرف کنند.

درهمین حال ثبت نام از داوطلبان مبارزه با جهادیان داعش در بغداد ادامه دارد و هر روز افراد بیشتری خود را برای خدمت داوطلبانه معرفی می کنند.

با فرارسیدن ماه رمضان انتظار می رود ایران نقش مهمتری برای حل بحران عراق ایفا کند.

حسن روحانی، رییس جمهوری این کشور که روز یکشنبه در گشایش کنگره بین المللی سبط النبی سخنرانی می کرد خواستار پایان خشونتها در ماه رمضان و اتحاد مسلمانان عراق شد.

او با اشاره تلویحی به نقش تخریب کننده برخی کشورهای عرب منطقه گفت: «به همه آنهایی که متاسفانه با پول و دلار نفتی خود به تروریست ها کمک می کنند، توصیه می کنیم بدانید فردا نوبت شماست.»

در همین حال و برغم درخواست کمک نظامی دولت نوری المالکی از کاخ سفید علی خامنه ای، رهبر ایران ضمن مخالفت با اقدام نظامی آمریکا در عراق، توانایی دولت و ملت عراق را در این راستا کافی دانست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.