خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز رقابت های تنیس ویمبلدون

آغاز رقابت های تنیس ویمبلدون
اندازه متن Aa Aa

رقابت های تنیس آزاد بریتانیا، معروف به ویمبلدون، از روز دوشنبه بیست وسوم ژوئن آغاز می شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.

قدیمی ترین تورنمنت تنیس جهان از سال ۱۸۷۷، در ورزشگاه ویمبلدون در جنوب غربی لندن برگزار می شود.

رقابت های آزاد بریتانیا، سومین گراند اسلم تنیس فصل به شمار می رود و معمولا یک ماه پس از رولن گاروس فرانسه، بهترین های تنیس جهان را یکجا جمع می کند.

در گروه بانوان، ماریا شاراپوا، در دهمین سالگرد تنها قهرمانیش در این میدان، در نخستین دیدار خود دوشنبه شب سامانتا موری از بریتانیا را در پیش رو دارد.

در گروه مردان، ستاره رافائل نادال همچنان پرفروغ است. مرد اول تنیس جهان و قهرمان این فصل اوپن فرانسه، در یک کنفرانس خبری درباره گرانداسلم پیش رو گفت: «قبلا هم گفته بودم که این خطرناک ترین تورنمت سال است. وقتی به رولن گاروس رفتم، از یک ماه پیش از آن روی زمین خاکی بازی کرده بوم و به علاوه در رقابت های متعددی حضور داشتم. بنابر این کما بیش می دانم که از این به بعد چگونه بازی خواهم کرد»

اندی موری، مدافع عنوان قهرمانی اما پس از کسب نتایج نه چندان جالب در تورنمنت های فصل، این بار با مربی جدید خود خانم اَمِلی مورِسمو از فرانسه به مصاف حریفان خواهد رفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.