خبر فوری
This content is not available in your region

اتحادیه اروپا به روسیه اولتیماتوم می دهد

اتحادیه اروپا به روسیه اولتیماتوم می دهد
اندازه متن Aa Aa

وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به روسیه هشدار دادند که اگر اوضاع در اوکراین به وخامت بگراید، این کشور را هدف تحریمهای اقتصادی شدید قرار خواهند داد.

اتحادیه اروپا، در کنفرانس سران روز پنجشنبه و جمعه در مورد این تحریمها رای خواهد داد.

ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا گفت: “تا روز جمعه، خواهیم دید که روسیه در مقابل طرح صلح چه واکنشی نشان خواهد داد و گفتگوها چگونه پیش رفته است. اما روسیه نباید در مورد اینکه اتحادیه اروپا آماده اقدام ( به تحریم) است، تردید داشته باشد.”

در این میان، مردان مسلح، همچنان از مرز روسیه گذشته وارد خاک اوکراین می شوند. ارتش اوکراین قادر به مقابله با روسیه نیست، اما روسیه هر نوع دخالت نیروهای منظم خود را در اوکراین تکذیب می کند.

کارل بیلت، وزیر خارجه سوئد گفت: “در حالیکه روسیه از آتش بس در اوکراین استقبال کرده است، اما جنگ تبلیغاتی را با شدت ادامه می دهد. نشانه ای هم از بستن مرزهای روسیه مشاهده نمی شود. نمی دانم آیا این برای شهروندان روسیه یک امر معمولی است که به تانک تی 64 مجهز باشند؟ این در حالی است که شهروندان سوار بر تی 64 در حال عبور از مرز با اوکراین هستند. بازبینی های مرزی ساده موید آن است.”

وزیر خارجه اوکراین گردهمایی وزرای خارجه اتحادیه را درجریان جزییات طرح صلح کشورش می گذارد.

جیمز فرینی، گزارشگر یورونیوز می گوید: «انتظار از روسیه برای امضای طرح صلح با اوکراین احتمالا تنها به یک خواست محدود خواهد شد، اما سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه آنرا یک “اولتیماتوم” توصیف کرده است. او خواهان مذاکره با جدایی طلبان مسلح است، اما رئیس جمهور اوکراین این نظریه را رد کرده است.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.