خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات در ریودوژانیرو علیه خشونت های پلیس در زاغه نشین ها

نظرها
تظاهرات در ریودوژانیرو علیه خشونت های پلیس در زاغه نشین ها
اندازه متن Aa Aa

حدود دویست نفر روز دوشنبه در خیابان های ریودوژانیرو به سوی محله کوپاکاپانا راهپیمایی و علیه خشونت های پلیس تظاهرات کردند.

شماری از فعالان معترض به برگزاری جام جهانی هم به تظاهرکنندگان پیوستند و شعارهایی علیه پلیس برزیل سر دادند که در هفته های اخیر حضور خود در زاغه نشین های ریودوژانیرو را افزایش داده است.

معترضان همچنین اخراج صدها خانواده از زاغه هایشان برای ساخت ورزشگاههای جام جهانی فوتبال را محکوم کردند.

یکی از معترضان گفت: «این یک اعتراض به جام جهانی، به خشونت های دولت و به پلیس ویژه برزیل است. من در «مانگینیوس» زندگی می کنم و از زمانی که پلیس ضد شورش به این محله آمده پنج نفر به دست آنها یعنی به دست دولت کشته شده اند.»

مادر یک جوان کشته شده در خشونت های اخیر گفت: «پسر من جاناتان ده اولیوِیرا لیما کشته شد. او توسط پلیس ضد شورش در «مانگینیوس» از پشت سر با گلوله کشته شد.»

پلیس برزیل روز دوشنبه کنترل یکی از زاغه های ریودوژانیرو به نام «آله مائیو» را به دست گرفت که سالهاست که به عنوان یک مقر مهم قاچاقچیان مواد مخدر شناخته شده است. در تیراندازی های روز یکشنبه، سه نفر از جمله یک مامور پلیس کشته شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.