خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش کم سابقه میزان تولید ناخالص داخلی در آمریکا

نظرها
کاهش کم سابقه میزان تولید ناخالص داخلی در آمریکا
اندازه متن Aa Aa

دولت ایالات متحده آمریکا در سومین گزارش از عملکرد اقتصادی سه ماهه نخست سال جاری از کاهش کم سابقه میزان تولید ناخالص داخلی خبر داد.

در این گزارش برخلاف پیش بینی ها، میزان سالانه تولید ناخالص داخلی بزرگ ترین اقتصاد دنیا به نحو قابل توجهی افت داشته و به ۲/۹ درصد سقوط کرده است که این پایین ترین میزان رشد اقتصاد آمریکا از سال ۲۰۰۹ تاکنون است.

برخی از کارشناسان بر این باروند کاهش ناگهانی تولید ناخاص داخلی به دلیل مشارکت منفی سرمایه گذاران در بخش خصوصی و افت ۸/۹ درصدی میزان صادرات است. مخارج اولیه طرح بیمه درمانی دولت اوباما نیز خلاف پیش بینی های بوده و به احتمال قوی بر میزان مصرف در سطح جامعه تاثیر داشته است.

علاوه بر این، سرمای سخت زمستان اخیر، که بخش بزرگی از آمریکا را در بر گرفت و برای چند روزی روند کاری تعداد قابل توجهی از شرکت ها و صنایع در این کشور را مختل کرد، نیز می تواند دلیل دیگر این افت ناگهانی رشد اقتصادی در آمریکا باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.