خبر فوری

ناتو به قطع همکاری با روسیه ادامه می دهد

ناتو به قطع همکاری با روسیه ادامه می دهد
اندازه متن Aa Aa

وزیران امور خارجه کشورهای عضو ناتو بار دیگر در بروکسل گرد هم آمدند تا درباره بحران جاری در اوکراین گفتگو کنند.

در آستانه این نشست دبیر کل ناتو اعلام کرده است که یکی از محورهای گفتگوها نحوه کمک به تقویت نیروی نظامی اوکراین از طریق ایجاد صندوق حمایت مالی است.

در ادامه تنشها بین روسیه و غرب، آندرس فو راسموسن، دبیر کل ناتو خبر از ادامه قطع همکاری های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی با روسیه داد.

آقای راسموسن می گوید: «ما امروز شاهد هیچ تغییری در رفتار روسیه نیستیم. بنابراین ما هیچ گزینه دیگری نداریم به جز این که به قطع همه همکاریهای غیرنظامی و نظامی خود با روسیه ادامه بدهیم. دیگر هیچ داد و ستدی با روسیه وجود نخواهد داشت، مگر این که روسیه به تعهدات بین المللی خود عمل کند.»

پیش از آغاز نشست روز چهارشنبه، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا با پاولو کلیمکین، وزیر امور خارجه اوکراین دیدار کرد تا به او نسبت به حمایت دولت آمریکا از برنامه صلح رئیس جمهوری اوکراین اطمینان بدهد. اوکراین عضو ناتو نیست و این سازمان نسبت به دفاع از این کشور تعهدی ندارد، اما مقامهای ناتو و اعضای قدرتمند این سازمان حمایت آشکار خود ار اوکراین در برابر روسیه را بارها اعلام کرده اند و با تحریم کردن روسیه آن را نشان داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.