خبر فوری
This content is not available in your region

لهستانرای اعتماد پارلمان لهستان به دولت پس از اظهارات ضد آمریکایی وزیر خارجه

نظرها
لهستانرای اعتماد پارلمان لهستان به دولت پس از اظهارات ضد آمریکایی وزیر خارجه
اندازه متن Aa Aa

پارلمان لهستان با 237 رای موافق در مقابل 203 رای مخالف، به دولت این کشور رای اعتماد داد.

به دنبال بر ملا شدن مکالمات خصوصی تلفنی میان برخی از مقامات بلند پایه سیاسی و اقتصادی لهستان، دونالد توسک، نخست وزیر این کشور از پارلمان خواسته بود، به دولت او رای اعتماد دهد.

آقای توسک گفته بود که بدون این رای اعتماد، دولتش نمی تواند در مورد محتوای شنود غیرقانونی مکالمات تلفنی مقامات بلند پایه این کشور اظهار نظر کند.

مجله “وپروست” لهستان، هفته گذشته گزارشی را در مورد شنود مکالمات تلفنی میان رییس بانک مرکزی، وزیر کشور، وزیر امور خارجه و وزیر سابق دارایی این کشور منتشر کرد.

بنابر این گزارش، در این مکالمات، رادوسلاو سیکورسکی وزیر خارجه لهستان ابراز داشته که رابطه کشورش با آمریکا هیچ ارزشی ندارد و سرسپردگی لهستان در مقابل آمریکا را به نوعی بردگی جنسی تشبیه کرده است.

این اظهارات ممکن است به چهره وزیر خارجه لهستان، که نامزد جانشینی کارتین اشتون، برای در دست گیری ریاست دیپلماسی اتحادیه اروپاست، خدشه وارد کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.