خبر فوری
This content is not available in your region

چین به جنگ بیت کوین رفته است

نظرها
چین به جنگ بیت کوین رفته است
اندازه متن Aa Aa

بانک مرکزی چین مراکز مالی و بازرگانی را از قبول معاملات مجازی با بیت کوین منع و محدودیت های مالیی در این مورد اتخاذ کرده است. این در حالی است که واحد پول مجازی بیت کوین در چین طی سال های اخیر به طور فزاینده برای انجام معاملات از طریق اینترنت استفاده شده است.

بابی لی، مدیر عامل بی.تی.اس بزرگترین شرکت تبادلات بیت کوین در چین می گوید: «مساله پرداخت از طریق بیت کوین در چین پیچیده است. از یک سو، دولت استفاده از آن را روا نمی داند و البته معلوم نیست بتواند مردم را قانع کند. از سویی دیگر، اعمال این گونه سیاست ها آنهم در این وسعت، بسیاری از فروشندگان به ویژه شرکت های بزرگ را محتاط و مردد می کند و در نتیجه استفاده از بیت کوین را با مشکل روبرو خواهد کرد.»

همزمان از بریتانیا خبر می رسد که یک شرکت معملاتی مجازی گفته به مشتریان چینی امکان می دهد که از طریق بیت کوین در لندن خانه بخرند. مدیر «کای کاپیتال» مدعی شده که اخیرا مشتری از هنگ کنگ داشته که منزلی را در لندن به قیمت یک میلیون پوند خریده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.