خبر فوری
This content is not available in your region

فوتبال قابل مقایسه با چهار ورزش ملی آمریکاییان نیست

نظرها
فوتبال قابل مقایسه با چهار ورزش ملی آمریکاییان نیست
اندازه متن Aa Aa

صعود آمریکا به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال در برزیل، جانی دوباره به ورزش فوتبال در این کشور بخشیده است. با این وجود و اگرچه حدود بیست میلیون آمریکایی بیننده بازی آلمان و آمریکا بودند اما در مقایسه با چهار ورزش دیگر، فوتبال هنوز ورزش محبوب آمریکایی ها نیست.

درآمد فوتبالیست های سرشناس آمریکا هم قابل قیاس با درآمد بازیکنان دیگر رشته های پرطرفدار ورزشی نیست. نوآ فرنک، سردبیر بخش ورزش رادیوی دبیلوتاپ می گوید:«درآمد سالانه ستاره های بیسبال بیش از ۲۰ میلیون دلار است. در مقام مقایسه، درآمد برخی از بازیکنان فوتبال خوب است اما متوسط درآمد سالانه بازیکنان ۳۶ هزار دلار است، مبلغی که در شهرهایی که این بازیکنان ساکنند به زحمت حتی کفاف هزینه زندگی روزانه آنها را می کند.»

با این وصف، آیا بعد از جام جهانی، فوتبال در آمریکا جایگاه خود را پیدا می کند؟ اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از آمریکا می گوید:«فوتبال در آمریکا هنوز به لحاظ مالی قابل مقایسه با چند ورزش دیگر نیست. بیسبال، بسکتبال، حاکی روی یخ و فوتبال آمریکایی با میلیاردها دلار سرمایه، بازار ورزش آمریکا را قبضه کرده اند. اما شاید شور و شوق ناشی از جام جهانی فوتبال خواهد توانست این روند را تغییر دهد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.