خبر فوری
This content is not available in your region

بغداد به دنبال تقویت نیروهای نظامی و تغییر بازیگران سیاسی

نظرها
بغداد به دنبال تقویت نیروهای نظامی و تغییر بازیگران سیاسی
اندازه متن Aa Aa

پلیس عراق می گوید که نیروهای دفاعی خود در اطراف بغداد را برای دفاع از این شهر در مقابل ستیزه جویان داعش، تقویت کرده است. گفته می شود اسلامگرایان داعش به یک ساعتی پایتخت عراق رسیده اند.

روز جمعه شهر شیعه نشین محمودیه در سی کیلومتری بغداد، مورد اصابت شش گلوله خمپاره قرار گرفت و این حمله ۶ کشته بر جای گذاشت.

همچنین در حومه شهر تکریت نبرد سنگینی میان نیروهای داعش و نیروهای دولتی در جریان است.

در دو هفته اخیر، ستیزه جویان داعش بسیاری از شهرهای عراق در شمال و غرب این کشور را تصرف کردند و باعث ایجاد بحرانی سیاسی و انسانی در این منطقه شدند.

تشدید خشونتها باعث شده صدها هزار عراقی به مناطق امن کردستان عراق در شمال این کشور پناه برند. بسیاری از آنها به اردوگاههایی پناه آورده اند که در منطقه کرکوک بنا شده است. این منطقه هم اکنون تحت کنترل نیروهای اقلیم کردستان عراق است.

با گسترش این بحران، آیت الله سیستانی از رهبران با نفوذ شیعه در عراق اعلام کرد که ضروریست گروه های سیاسی این کشور، تا روز سه شنبه آینده و برگزاری نشست پارلمانی عراق، بر سر نخست وزیر جدید توافق کنند.

در بغداد بسیج عمومی برای دفاع از شهر و پیوستن به نیروهای امنیتی ادامه دارد و داوطلبان بسیاری در حال تهیه لباس و مهمات و کسب آمادگی برای نبرد احتمالی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.