خبر فوری
This content is not available in your region

سارایوو میزبان گردشگران در یکصدمین سالگرد آغاز جنگ جهانی اول

نظرها
سارایوو میزبان گردشگران در یکصدمین سالگرد آغاز جنگ جهانی اول
اندازه متن Aa Aa

سارایوو، پایتخت بوسنی و هرزگووین، شنبه ۲۸ ژوئن و در یکصدمین سالگرد ترور ولیعهد امپراطوری اتریش-مجارستان، میزبان گردشگرانی از منطقه بالکان و دیگر کشورها بود.

برخی از گردشگران همانند توریستی دانمارکی فقط به مناسبت و به خاطر مراسم ویژه این سالگرد به سارایوو سفر کرده اند. وی می گوید:«بخاطر یکصدمین سالگرد، سال پیش هتل رزرو کردیم، درست در روبروی جایی که ولیعهد ترور شد.»

گردشگری مجار اما می گوید:«ما اتفاقی آمدیم، اما رسانه ها پر از خبرهای مربوطه بود، به مرکز شهر آمدیم تا ببینیم چه مراسم هایی در جریان است.»

بر روی سوغاتی هایی که گردشگران از سارایوو با خود می برند، تصاویر چهره هایی نقش بسته است که جنگ جهانی اول بخاطر آنان آغاز شد. صاحب فروشگاهی می گوید:«دیروز گاوریلو محبوب بود، امروز فردیناند، فردا یکی دیگر.»

خبرنگار یورونیوز می گوید:«مردم از کشورهای مختلف به خاطر یکصدمین سالگرد آغاز جنگ جهانی اول آمده اند و اگرچه جنگ دهه 90 به روابط بینابین ملل بالکان آسیب وارد کرد اما امروز شاهد گردشگرانی نیز بودیم از کشورهای همسایه.»

شنبه ۲۸ ژوئن ۲۰۱۴ میلادی برابر است با یکصدمین سالگرد ترور فرانتس فردیناند، وارث تاج و تخت امپراطوری اتریش مجارستان در سارایوو بدست جوان صرب ملی گرا، تروری که باعث آغاز جنگ جهانی اول شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.