خبر فوری
This content is not available in your region

شمارش معکوس برای بازپرداخت بدهی های آرژانتین

نظرها
شمارش معکوس برای بازپرداخت بدهی های آرژانتین
اندازه متن Aa Aa

مهلت رسمی بازپرداخت بدهی های آرژانتین روز دوشنبه رسما به پایان رسید اما این کشور در صورت توافق با بستانکاران خود می تواند مهلتی یک ماهه بدست آورد.

آرژانتین از هفته گذشته با نمایندگان نهادهای مالی بستانکار این کشور در نیویورک مشغول مذاکره بوده است. در صورت شکست این مذاکرات آرژانتین در وضعیت عدم توانایی در بازپرداخت بدهی های خود و ورشکستگی قرار می گیرد.

نهادهای مالی ان ام ال کاپیتال و اورلییوس منیجمنت از مهمترین بستانکاران آرژانتین هستند که اخیرا قاضی توماس گریزا بازپرداخت یک میلیارد دلاری آرژانتین را بدلیل آنکه مشکل این کشور با این دو نهاد حل نشده، تایید نکرده است. وی دستور داد که پول پرداختی به خزانه آرژانتین برگردانده شود.

این دو نهاد همچنین از جمله نهادهای مالی هستند که با بخشودگی قسمتی از بدهی های آرژانتین موافقت نکردند. بانک مرکزی این کشور بیم آنرا دارد که در صورت تسلیم شدن در برابر بستانکارانی از این دست سایرین را نیز به وارد شدن در این راه تشویق کند. در صورت محقق شدن چنین سناریویی آرژانتین ۱۵ میلیارد دلار بدهی بیشتر خواهد داشت. این در حالی است که ذخایر ارزی بانک مرکزی این کشور تنها ۲۸ و نیم میلیارد دلار است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.