خبر فوری
This content is not available in your region

وعده همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

نظرها
وعده همه پرسی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا وعده داد که در صورت انتخاب مجدد در سال آینده میلادی،مساله ماندن یا خروج این کشور از اتحادیه اروپا را در سال 2017 به همه پرسی بگذارد.

آقای کامرون روز دوشنبه در مجلس عوام گفت: «در انتخابات پارلمان اروپا، مردم تغییر را در سراسر این قاره به پیش بردند. آنها به شدت ناامید بوده و لایق داشتن صدا هستند. بریتانیا صدای این مردم خواهد بود. ما همواره بر اصول خود ایستاده ایم و همواره از منافع ملی دفاع می کنیم و با هر کس که مجبور باشیم برای اصلاح اتحادیه اروپا طی سال های آتی مبارزه خواهیم کرد.»

وی در ادامه تصریح کرد: «در پایان سال 2017، این مجلس یا من یا بروکسل نخواهد بود که درباره آینده بریتانیایی ها در اتحادیه اروپا تصمیم خواهد گرفت، بلکه این کار را مردم بریتانیا انجام می دهند.»

تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که 47 درصد مردم بریتانیا خواستار خروج این کشور از اتحادیه اروپا بوده و تنها 39 درصد معتقد به باقی ماندن در این اتحادیه هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.