خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه نبرد با شورشیان و افزایش شمار آوارگان در عراق

نظرها
ادامه نبرد با شورشیان و افزایش شمار آوارگان در عراق
اندازه متن Aa Aa

نبرد ارتش عراق برای بیرون راندن شورشیان مسلح از تکریت روز دوشنبه نیز ادامه یافت.

گزارش ها حاکی است که پهبادهای ایالات متحده آمریکا در آسمان بغداد و حومه در تلاش برای جلوگیری از سقوط پایتخت هستند.

پیش از این اخباری مبنی بر ارسال پهپاد از سوی جمهوری اسلامی ایران به عراق نیز منتشر شده بود. سرتیپ پاسدار مسعود جزایری، جانشین فرماندهی ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران و از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران به تلویزیون دولتی عرب زبان العالم گفته است که پاسخ ایران به شبه نظامیان صریح و جدی خواهد بود.

در همین حال یورش «دولت اسلامی عراق و شام» به عراق که گروهی متشکل از اسلامگرایان سنی مذهب است که پیش از این با القاعده همکاری می کردند به آوارگی هزاران عراقی انجامیده است.

شمار پناهجویان تنها در یکی از اردوگاه های موقت پناهندگان در خانقین از هزار خانوار نیر فراتر رفته است. ترک خانه ها از هفته های پیش آغاز شد و پس از درگیری ارتش با شبه نظامیان سنی مذهب در حوالی شهر بعقوبه رو به افزایش نهاد.

داعش نام خود را به «دولت اسلامی» تغییر داده و طی بیانیه ای، در مناطقی که در تصرف دارد اعلام تاسیس «خلافت اسلامی» کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.