خبر فوری
This content is not available in your region

تلاش خواننده های اپرای ساموایی برای مردمی کردن اپرا

نظرها
تلاش خواننده های اپرای ساموایی برای مردمی کردن اپرا
اندازه متن Aa Aa

گروه «سول ۳ میو» متشکل از خواننده های اپرای ساموایی، در صدد است اپرا را در بین افراد در سنین مختلف ترویج دهد. این گروه که از دو برادر تنور و یک عموزاده باریتون تشکیل شده در حال اجرای کنسرت در زلاندنو است.

آمیتای پاتی، یکی از اعضای گروه می گوید: «هر کدام از ما در زلاندنو بعنوان خواننده اپرا شناخته شده بود. ما تصمیم گرفتیم ترانه های محبوب را با اپرا ترکیب کنیم و باعث علاقمندی افراد بیشتری به اپرا شویم. به همین دلیل موفق شدیم مخاطبان، از سنین مختلف را به خود جذب کنیم و اکنون فقط بزرگسالان طرفدار ما نیستند و جوانان هفت ساله هم به کنسرت هایمان می آیند. می خواهیم اپرا را به افراد بیشتری بشناسانیم. ولی در حالیکه اپرا را لذتبخش می کنیم، ویژگی و اصول آنرا نیز حفظ می کنیم.»

گروه «سول ۳ میو» ترانه های سبک های مختلف را با هم ترکیب می کند، مانند ترانه کلاسیک «او سوله میو» با ترانه مدرن تر «راه من» و «ماریا».

پنه پاتی یکی دیگر از اعضای گروه می گوید: «هر سه ما، قطعه های اپرایی ویژه خود را داریم و مخاطبان شاهد اجراهای بسیار متنوع بر روی صحنه هستند. با اپرا شروع می کنیم، به سوی تئاتر موزیکال می رویم و همچنین سبک «آر اند بی» اجرا می کنیم. مهمتر از همه این است که آلات موسیقی را خودمان می نوازیم. به همین دلیل مخاطبان غافلگیر می شوند.»

اولین آلبوم «سول ۳ میو» که همنام گروه است در سال ۲۰۱۳ میلادی در زلاندنو منتشر شد و پنج بار عنوان آلبوم پلاتین را در این کشور کسب کرد. این آلبوم، ماه نوامبر امسال در بریتانیا عرضه خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.