خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش مردم اسرائیل به قتل سه نوجوان یهود

نظرها
واکنش مردم اسرائیل به قتل سه نوجوان یهود
اندازه متن Aa Aa

پیدا شدن پیکر بی جان نوجوانان ناپدید شده در کرانه باختری، سبب اندوه جامعه اسرائیل شده است. برخی با انتشار این خبر خواستار انتقام جویی دولت هستند.

یارون، یکی از شهروندان بیت المقدس می گوید: «ما باید در برابر هر نوع تروریست که هر چه می توانند علیه صلح می کنند بسیار قوی باشیم و همان کاری را بکنیم که آنها می کنند. آنان باید مشت محکمی دریافت کنند تا بدانند که دیگر نباید مرتکب چنین اعمالی شوند.»

در کرانه باختری نادیا، یکی از کنشگران حامی شهرک سازی می گوید: «پاسخ صهیونیست همواره این بوده و همچنان هست و امشب جامعه جدیدی را برای شهرک سازی ایجاد می کنیم تا فراخوان به حق حاکمیت اسرائیل در مناطق سامریه و یهودیه دهد.»

پیش تر دولت اسرائیل دو تن از اعضای سازمان سیاسی- نظامی حماس را متهم به ربودن این سه نوجوان کرده بود.

یکی از ساکنان غزه در واکنش به خبر کشته شدن نوجوانان اسرائیلی می گوید: «من حامی کشتن نیستم. گمان می رفت که آنها نوجوانان را نگه دارند و با زندانی تبادل کنند. درست مثل کاری که قبلا درباره گیلعاد شلیط انجام دادند.»

کشف اجساد سه دانش آموز اسرائیلی در حد فاصل شهرهای حلحول و هبرون و در پی آن خشم دولت بنیامین نتانیاهو، اهالی غزه را نگران انتقام جویی احتمالی کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.